Tel.: 75 75 222 15
  Fax: 75 75 262 10
Kom.: 602 18 06 43
adrem@adrem.jgora.pl

Piotr Napierała

 • 65,00 zł

  W Dolinie Pałaców i Ogrodów. Przewodnik – wersja polska

  W Dolinie Pałaców i Ogrodów to przewodnik stworzony z myślą o miłośnikach architektury, historii i pięknych krajobrazów. Opisano w nim 22 miejscowości w Kotlinie Jeleniogórskiej oraz ponad 100 zabytków architektury. Ponadto znajdują się w nim informacje o wybitnych postaciach bywających w Dolinie i wiele innych ciekawostek. Plany i opisy pozwolą odnaleźć bez trudu wszystkie opisane obiekty, a dzięki wielu ilustracjom nie będzie problemu z ich rozpoznaniem.

   

   

   

   

 • 100,00 zł

  Zamki, pałace i dwory Kotliny Jeleniogórskiej

  Wojciech Kapałczyński i Piotr Napierała to autorzy publikacji „Zamki, pałace i dwory Kotliny Jeleniogórskiej” wydanej przez Fundację Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej.

  Kotlina Jeleniogórska, którą w XIX w. nazywano „śląskim Elizjum” jest niezwykle bogata w zabytki architektury, pomniki cywilizacji i przyrody, których ukoronowaniem jest, w dokładnym słowa znaczeniu, łańcuch Karkonoszy. Od pierwszego wydania minęło 14 lat, część zabytków została wyremontowana i zaadaptowana do nowych funkcji, najczęściej hotelowych. W obecnym, zaktualizowanym wydaniu pojawiły się dwa obiekty usytuowane poza granicami Kotliny Jeleniogórskiej – dwór w Ciechanowicach i Pałac Lenno.

 • 65,50 zł

  Parki romantyczne Kotliny Jeleniogórskiej

  To pierwsza z cyklu czterech książek prezentujących bogactwo kulturowe i przyrodnicze regionu.

  Zawiera piękne, kolorowe fotografie oraz obszerne opisy prezentowanych obiektów.