Tel.: 75 75 222 15
  Fax: 75 75 262 10
Kom.: 602 18 06 43
adrem@adrem.jgora.pl

E-booki

 • 12,00 zł

  Droga do Domu. O prawdziwym skarbie Karkonoszy i Gór Izerskich (e-book)

  Droga do Domu to opowieść, którego akcja toczy się w 1675 roku na terenie obecnej Szklarskiej Poręby oraz jej najbliższych okolic.

 • 12,00 zł

  Droga do Domu. O prawdziwym skarbie Karkonoszy i Gór Izerskich (e-book) (Kopia)

  Droga do Domu to opowieść, którego akcja toczy się w 1675 roku na terenie obecnej Szklarskiej Poręby oraz jej najbliższych okolic.

 • Za darmo!

  Ks. Józef Stec – MSZA ŚWIĘTA przewodnik – Uczestnictwo w Życiu Bożym

  POBIERZ E-BOOK

   

  (fragm. z dedykacji):

  >> Z wielką radością i wdzięcznością należy powitać nową książkę ks. prałata dra Józefa Steca, proboszcza parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze – Cieplicach. Jej tytuł brzmi “Uczestnictwo w życiu Bożym.
  Przewodnik po Mszy Świętej”. Jak dowiadujemy się z tekstu wstępnego “Od autora”, książka jest pomyślana jako dar Autora dla parafian i szerszej grupy katolików w naszej Ojczyźnie, z okazji 30-lecia rozpoczęcia budowy kościoła i ustanowienia parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze – Cieplicach oraz z okazji 70-tych urodzin Autora.
  Jest to niezwykły prezent Pasterza, budowniczego materialnego i żywego Kościoła w przepięknej Kotlinie Jeleniogórskiej dla Miłośników i Wielbicieli  Eucharystii. Książka jest rzeczywiście wspaniałym przewodnikiem po Mszy Świętej, pomagającym w głębszym przeżywaniu wielkiej Tajemnicy Wiary, jaką jest Eucharystia. Widzę w niej doskonałe połączenie dobrej znajomości ducha soborowej odnowy liturgii, posoborowych ksiąg i komentarzy liturgicznych z własnym, osobistym doświadczeniem przeżywania codziennej Eucharystii.

  Serdecznie zachęcam księży, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich do lektury tych eucharystycznych, praktycznych rozważań.
  Myślę, że jest to bardzo dobra formy obrony przez zagrażającą nam rutyną i formalistycznym, powierzchownym przeżywaniem tego źródła i szczytu
  naszego życia. Wyrażam nadzieję, że Przewodnik ten przyczyni się do pogłębienia uczestniczenia w Eucharystii dla wszystkich, którzy podejmą jego lekturę.

  (…)

  + Ignacy Dec
  były rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu,
  a od piętnastu lat – Biskup Świdnicki <<

   

  ***

   

  >> Książkę pisze Proboszcz dla swoich parafian, z którymi budował kościół – miejsce sprawowania Eucharystii. Objaśnia w niej wiele szczegółów  historycznych, ukazuje znaczenie poszczególnych obrzędów i modlitw oraz ich związek z codziennym życiem. Na końcu każdej części rozważań podaje szereg pytań i zagadnień do przemyślenia. Czytelnik łatwo zauważy, że rozważania dla wiernych pisze duszpasterz, który pragnie, aby Msza Święta stanowiła rzeczywiście centrum ich życia. Autorowi zależy, aby wierni rozumieli święte obrzędy i lepiej w nich uczestniczyli.
  Ciekawe rozważania ubogaca dodatkiem zawierającym pieśni, które można śpiewać w czasie sprawowania Najświętszej Ofiary.

  (…)

  + Stefan Cichy

  EMERYTOWANY BISKUP LEGNICKI,
  b. przewodniczący Komisji Episkopatu Polski
  ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów
  Legnica, dnia 13 marca 2019 r. <<

   

 • 9,99 zł

  Lato moralnego niepokoju (e-book)

  Zbiór opowiadań do czytania latem oraz w każdej wolnej chwili…

 • Za darmo!

  Nasze polskie początki (e-book)

  „Nasze polskie początki – wybrane problemy” według Jerzego Gruszki i w opracowaniu Romualda Witczaka, autora kilku naszych książek, to publikacja która przybliża wybrane problemy z początków naszego państwa. Autorzy zachęcają do lektury oraz podzielenia się opiniami i uwagami. Publikację przygotowaną w formie e-booka Autorzy, za pośrednictwem naszej strony –  udostępniają bezpłatnie.
  POBIERZ

 • POWIASTKI i UROJENIA