Dolina Bobru

40,00 

7 w magazynie

Album prezentujący uroki doliny Bobru od źródeł rzeki w Karkonoszach aż do jej ujścia w okolicy Krosna Odrzańskiego. Publikacja zawiera mnóstwo pięknych fotografii opatrzonych opisami poszczególnych miejsc oraz mapkami lokalizacyjnymi.

Wydawnictwo stanowi świetną pamiątkę z pobytu w tym malowniczym terenie, a także nader elegancki przewodnik turystyczny.

Droga, którą Bóbr przebywa od swych źródeł aż do ujścia, jest niezwykle urozmaicona krajobrazowo. Jej scenerię tworzą góry, kotliny, pogórza i nizina. Porozrzucane w nich wsie i miasta wypełnione są oryginalnymi zabytkami, pamiętają poszukiwania w dolinie Bobru złota, przebieg toczonych nad nim bitew, budowę zbiorników, które miały okiełznać jego niespożytą energię. U podnóża Rudaw Janowickich oraz Gór Ołowianych dolina Bobru objęta jest ochroną w ramach Rudawskiego Parku Krajobrazowego, zaś między Jelenią Górą a Lwówkiem Śląskim w ramach Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Na terenie owych parków oraz w ich otulinie znajduje się szczególnie dużo obiektów świadczących o bogactwie kulturowym i naturalnym tego obszaru.

Album prezentuje uroki doliny Bobru od źródeł rzeki w Karkonoszach aż do jej ujścia w okolicy Krosna Odrzańskiego. Publikacja zawiera mnóstwo pięknych fotografii opatrzonych opisami poszczególnych miejsc oraz mapkami lokalizacyjnymi.

Wydawnictwo stanowi świetną pamiątkę z pobytu w tym malowniczym terenie, a także nader elegancki przewodnik turystyczny.

Autorka: Jaskólska (Nejranowska) Sandra

Waga 0,480 kg
Wymiary 24 × 1 × 21,5 cm
Oprawa

twarda

Ilość stron

72

Wydawca

WYDAWNICTWO TURYSTYCZNE PLAN

Rok wydania

2011

ISBN

978-83-62917-17-4