Dolnośląskie zamki i pałace. Piękne, mroczne, tajemnicze.

45,00 

3 w magazynie

Kilka słów zamiast wstępu

Dolny Śląsk to kraina, która, jak żadna inna w naszym kraju, w pełni oddaje klimat ujęty w tytule niniejszej serii. Nikt nie zaprzeczy, że Dolny Śląsk jest zarówno piękny i tajemniczy, ale też mroczny – pełen zagadek związanych m.in. z okresem II wojny światowej, a także tragicznych miejsc i postaci. Ilość zamków, pałaców i dworów jest tu największa w całej Polsce, dzięki czemu pasjonaci historii i turystyki nie mają czasu, aby się nim znudzić. W związku z tym trudno jest znaleźć jedną publikację, która opisywałaby szczegółowo wszystkie interesujące nas obiekty, dlatego niniejsza książka jest pierwszą w zapowiadającej się na wiele tomów serii opisującej historię zabytkowych rezydencji w województwie dolnośląskim. Seria ta skupiać się będzie przede wszystkim na budowlach niej znanych, położonych z dala od głównych szlaków turystycznych, często już nieistniejących, a posiadających ciekawą i nieznaną szerzej historię, choć i dla najważniejszych i bardziej popularnych obiektów znajdzie się w niej miejsce.

Tak też jest w tej książce. Znajdziemy w niej opis najbardziej tajemniczego zamku w Polsce, jakim jest niewątpliwie zamek Czocha, ale poznamy także opowieści związane z mniej znanymi pałacami, w tym również i tymi, o których wielu z Was zapewne nigdy nie słyszało. Bo ilu z nas zna np. pałace w Brachowie, czy Gościszowie (nie mylić z zamkiem nieopodal Bolesławca), które zostały zalane, bądź zniknęły z powierzchni ziemi, podobnie jak i całe wsie, w których się znajdowały? Czy znamy losy szwedzkiej aktorki przebywającej na Dolnym Śląsku? Opowieść o samobójstwie popełnionym z miłości? Historię wielkiego skandalu, który wybuchł z powodu pewnego przemówienia? Czy wiemy, gdzie powstało „gniazdko miłości” z przepięknym widokiem na Karkonosze? Albo jak wyglądały wnętrza pewnego zamku w czasie pobytu w nim królewskiej rodziny?

O tym wszystkim – i nie tylko – przeczytacie w pierwszej części serii 'Dolnośląskie zamki i pałace – Piękne, mroczne, tajemnicze’.

Serdecznie zapraszam do lektury

*przekreślona cena jest najniższą ceną z ostatnich 30 dni

Waga 0,64 kg
Wymiary 23,5 × 16,5 × 2 cm
Ilość stron

256

ISBN

978-83-64399-43-5

Oprawa

miękka

Rok wydania

2021

Wydawca

MATIANG