Tel.: 75 75 222 15
  Fax: 75 75 262 10
Kom.: 602 18 06 43
adrem@adrem.jgora.pl

Za darmo!

Ks. Józef Stec – MSZA ŚWIĘTA przewodnik – Uczestnictwo w Życiu Bożym

POBIERZ E-BOOK

 

(fragm. z dedykacji):

>> Z wielką radością i wdzięcznością należy powitać nową książkę ks. prałata dra Józefa Steca, proboszcza parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze – Cieplicach. Jej tytuł brzmi “Uczestnictwo w życiu Bożym.
Przewodnik po Mszy Świętej”. Jak dowiadujemy się z tekstu wstępnego “Od autora”, książka jest pomyślana jako dar Autora dla parafian i szerszej grupy katolików w naszej Ojczyźnie, z okazji 30-lecia rozpoczęcia budowy kościoła i ustanowienia parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze – Cieplicach oraz z okazji 70-tych urodzin Autora.
Jest to niezwykły prezent Pasterza, budowniczego materialnego i żywego Kościoła w przepięknej Kotlinie Jeleniogórskiej dla Miłośników i Wielbicieli  Eucharystii. Książka jest rzeczywiście wspaniałym przewodnikiem po Mszy Świętej, pomagającym w głębszym przeżywaniu wielkiej Tajemnicy Wiary, jaką jest Eucharystia. Widzę w niej doskonałe połączenie dobrej znajomości ducha soborowej odnowy liturgii, posoborowych ksiąg i komentarzy liturgicznych z własnym, osobistym doświadczeniem przeżywania codziennej Eucharystii.

Serdecznie zachęcam księży, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich do lektury tych eucharystycznych, praktycznych rozważań.
Myślę, że jest to bardzo dobra formy obrony przez zagrażającą nam rutyną i formalistycznym, powierzchownym przeżywaniem tego źródła i szczytu
naszego życia. Wyrażam nadzieję, że Przewodnik ten przyczyni się do pogłębienia uczestniczenia w Eucharystii dla wszystkich, którzy podejmą jego lekturę.

(…)

+ Ignacy Dec
były rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu,
a od piętnastu lat – Biskup Świdnicki <<

 

***

 

>> Książkę pisze Proboszcz dla swoich parafian, z którymi budował kościół – miejsce sprawowania Eucharystii. Objaśnia w niej wiele szczegółów  historycznych, ukazuje znaczenie poszczególnych obrzędów i modlitw oraz ich związek z codziennym życiem. Na końcu każdej części rozważań podaje szereg pytań i zagadnień do przemyślenia. Czytelnik łatwo zauważy, że rozważania dla wiernych pisze duszpasterz, który pragnie, aby Msza Święta stanowiła rzeczywiście centrum ich życia. Autorowi zależy, aby wierni rozumieli święte obrzędy i lepiej w nich uczestniczyli.
Ciekawe rozważania ubogaca dodatkiem zawierającym pieśni, które można śpiewać w czasie sprawowania Najświętszej Ofiary.

(…)

+ Stefan Cichy

EMERYTOWANY BISKUP LEGNICKI,
b. przewodniczący Komisji Episkopatu Polski
ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów
Legnica, dnia 13 marca 2019 r. <<

 

Kategoria:
  • Opis

Opis produktu

Od Autora:

(…) Oddając niniejsze wydawnictwo do rąk Szanownych Czytelników, a przede wszystkim do jakże drogich mojemu sercu Parafian, skupionych wokół Matki  Bożej Miłosierdzia, pragnę wypełnić z Bożą pomocą naczelne kapłańskie zadanie, zawarte w tym zdaniu. Ażeby człowiecze serca gotowe były do zbudowania w swoim jestestwie Bożego Królestwa, konieczne jest uczestnictwo w życiu Bożym, a to wydawnictwo, jest właśnie poradnikiem i przewodnikiem do świadomego udziału we Mszy św. i ma każdemu w tym uczestnictwie pomóc.

(…)

Nie można jednak „współdziałać” czy też „brać czynnego udziału” w czymś, czego się nie rozumie – dlatego postanowiłem, by wyposażyć te osoby, do których trafi moja książka, w jak najpełniejszą wiedzę o znaczeniu i o bogactwie Eucharystii. Szczególnie zależało mi w trakcie powstawania tekstu, by czytelnik zrozumiał, iż tym bardziej jesteśmy włączeni w Boże działanie –szczególnie podczas Eucharystii – im bardziej świadomie w nim uczestniczymy. (…)

Ks. Józef Stec

POBIERZ E-BOOK