Tel.: 75 75 222 15
  Fax: 75 75 262 10
Kom.: 602 18 06 43
adrem@adrem.jgora.pl

45,00 zł

Przewodnik po żydowskim Wrocławiu

Publikacja opowiada o historii Wrocławia i elementach które złożyły się na tożsamość Wrocławia. Wrocław to miasto, którego dziedzictwo żydowskie jest ewenementem w skali ogólnopolskiej. O jego bogactwie świadczy fakt, że jest spadkobiercą zarówno niemieckich, jak i polskich Żydów. Obie społeczności – choć w różny sposób przyczyniły się do jego rozwoju i zapewniły ważne miejsce w historii europejskiej.

  • Opis
  • Dodatkowe informacje

Opis produktu

Oddajemy do Waszych rąk drugie wydanie „Przewodnika po żydowskim Wrocławiu”, który w 2016 r. wzbudził duże zainteresowanie czytelników. Wówczas adresowaliśmy go do turystów i osób zainteresowanych kulturą żydowską. Dziś moglibyśmy napisać, że polecamy go wszystkim tym, których fascynuje historia tego niezwykłego miasta, jakim jest Wrocław. Bo nasza publikacja opowiada o historii Wrocławia – nie żydowskiej, niemieckiej, czy polskiej. W przypadku tego miasta wszystkie te elementy złożyły się na tożsamość Wrocławia i dziś pomijanie któregokolwiek z nich byłoby wielkim błędem.

Wrocław to miasto, którego dziedzictwo żydowskie jest ewenementem w skali ogólnopolskiej. O jego bogactwie świadczy fakt, że jest spadkobiercą zarówno niemieckich, jak i polskich Żydów. Obie społeczności – choć w różny sposób – przyczyniły się do jego rozwoju i zapewniły ważne miejsce w historii europejskiej.

W 2019 r. Olga Tokarczuk – laureatka Nagrody Nobla z dziedziny literatury – mówiąc o Wrocławiu wyrzekła znamienne słowa: „To miasto po wojnie zostało ufundowane na historycznym paradoksie: skazane na zagładę przez niemieckich obrońców, zostało z miłością odbudowane rękami przybyszów, imigrantów, nowych osiedleńców”. Wśród tych nowych przybyszów byli także polscy Żydzi, którzy czynnie włączyli się w proces odbudowy i rozwoju miasta. Oni także na zawsze pozostawili ślad w powojennej historii Wrocławia.

(fragment wstępu)

Dodatkowe informacje

Waga 1 kg
Wymiary 20.5 x 12.6 x 1.6 cm
Format w cm:

20,5 x 12,5

Oprawa:

miękka

Ilość stron:

256

Wydawca:

Ad Rem

Rok wydania:

2019

ISBN:

978-83-66458-18-5

Możesz lubić także…