Moje powroty do Bośni

60,00 

Autor:

Od Autora

Moje podróże to podróże do przeszłości, to wspomnienia o tych, co przeminęli, o tych, którym jesteśmy wdzięczni za to, jak tu wielokrotnie napisałem, że w dalekiej Bośni, daleko od swej ojczyzny spełnili swój patriotyczny obowiązek: zachowali tożsamość, wiarę i tradycję swoich Ojców. Moje opracowania to należny hołd złożony naszym przodkom (…).

Opracowaniem tym kończę opis sagi polskich Bośniaków, jakie będą następne wezwania i z jakiej dziedziny? Przewidzieć u mnie nie sposób. Na pewno jeśli podejmę nowe wezwanie, to dobrze się do tego przygotuję i wykonam solidnie. Takie jest moje życiowe założenie: jeśli coś robić to porządnie.

 

Moje powroty do Bośni – to wędrówki do miejsca i czasu urodzenia, to poszukiwanie rodzinnych korzeni, czyli własnej tożsamości. Podczas swojego trwania (zgodnie z encyklopedycznym ujęciem) ulegamy licznym przemianom, zachowujemy jednak pewne cechy stałe, decydujące o tym, kim jesteśmy – to nas wyróżnia spośród innych. Ważnym jest nie tylko fakt dostrzegania, ale również świadomość posiadania tożsamości. Jest to poczucie ciągłości swego istnienia, ale również indywidualności i odrębności. Posiadanie określonej tożsamości stanowi elementarną potrzebę każdej jednostki jako konieczny warunek istnienia.

Tak zaczyna się wspaniała opowieść Autora, który wielokrotnie odwiedzał Bośnię w poszukiwaniu tożsamości, odkrywaniu źródeł i ludzi, potomków i zmarłych. Fascynująca podróż niezwykłego człowieka, jakim jest Jan Bujak. Niezwykle zajmująca lektura nie tylko dla potomków rodzin bośniackich, historia ludzi i miejsc, w bogatym ujęciu historycznym i fotograficznym.

Waga 0,650 kg
Wymiary 16,5 × 2 × 23 cm
Oprawa

miekka, klejona

Wydawca

Wydawnictwo Poligrafia AD REM

Rok wydania

2022

ISBN

978-83-67156-22-6