Pod Wędrownym Aniołem

34,90 

1 w magazynie

To bardzo osobista książka. Opowiada o drodze, która przywiodła mnie do Szklarskiej Poręby, o odkrywaniu nowych ścieżek i spotkaniach z ludźmi.

Bywa trudno. Czasami bardzo trudno. Nie wiem, o co czeka mnie za kolejnym zakrętem, ale nie zamieniłabym tej mojej ścieżki na żadną inną. Nie mam pojęcia, czy zostanę tu na zawsze, czy też Anioł Wędrowny poprowadzi mnie w jakieś inne strony. Ale na razie jestem w Szklarskiej Porębie i ciągle szukam odpowiedzi na pytania, czy to ja wybrałam to miejsce, czy też to ono mnie wybrało.

Od Autorki

 

Przywitała mnie deszczem, błysnęła tęczą, zawirowała suknią z mgieł. Pozwoliła poczuć chłodną gładkość skał i miękką zieloność mchu, szeptem strumieni górskich obiecywała, że to tylko przedsmak.

Pięknie i poetycko pisze o Szklarskiej Porębie Joanna Maria Chmielewska.

Szklarska Poręba. Nowe miejsca, nowi ludzie, nowe ścieżki. Przeszkody i fascynacje. Perypetie remontowe, wędrówki śladami artystów, odkrywanie ludzkich losów zaplątanych w wielką historię. Poezja i proza życia.

Przemierzając Szklarską Porębę, Autorka odkrywa prężnie działającą tu kiedyś kolonię artystyczną.  Poznaje losy braci Carla i Gerharta Hauptmannów, Marty Hauptmann, pierwszej żony Carla Hauptmanna, Hermanna von Hendricha, przygląda się życiu Jana Sztaudyngera i Wlastimila Hofmana, i wielu, wielu innych nietuzinkowych postaci.

Waga 0,450 kg
Wymiary 15,0 × 2,5 × 21 cm
Oprawa

twarda, szyta

Wydawca

Wydawnictwo MG

Rok wydania

2016

ISBN

978-83-7779-356-5