Przewodnik po żydowskim Dolnym Śląsku – Region wałbrzyski

45,00 

(…) Ta publikacja nie jest zwykłym przewodnikiem historycznym – jest niezwykłą historią miejsc i ludzi, którzy kiedyś mieszkali na Dolnym Śląsku. Jest też opowieścią o powojennym świecie żydowskim, którego już dzisiaj nie ma, a w latach 40. i 50. XX w. był ewenementem na skalę ogólnopolską.

Na łamach tej książki nie znajdą Państwo suchych faktów historycznych – autorzy często oddają głos swoim bohaterom, sięgając do ich wspomnień i relacji publikowanych na łamach prasy żydowskiej.

(ze Słowa wstępnego)

Jest to pierwszy dolnośląski przewodnik w całości poświęcony żydowskiemu dziedzictwu kulturowemu. Zawiera propozycje tras turystycznych w 16 miejscowościach regionu wałbrzyskiego, w których znajdują się obiekty i miejsca związane z historią polskich i niemieckich Żydów. Teksty uzupełniają fragmenty wspomnień dawnych mieszkańców oraz cytaty z prasy żydowskiej ukazującej się w Polsce po 1945 roku. Dodatkowym walorem publikacji są unikatowe zdjęcia archiwalne (365, w tym: 145 czarno-białych, 220 kolorowych) oraz dokumenty życia społecznego związane z dolnośląskimi Żydami. Autorzy przewodnika od lat są związani z dolnośląskim środowiskiem żydowskim – Ignacy Einhorn jako długoletni działacz tej społeczności i jeden z jej liderów, a Tamara Włodarczyk – jako naukowiec i edukatorka, autorka wielu artykułów oraz kilku publikacji poświęconych historii Żydów.

Publikacja została wydana w ramach Wrocławskiego Programu Wydawniczego. Honorowy patronat – Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

*Przekreślona cena jest najniższa cena z ostatnich 30 dni.

 

 

Waga 1 kg
Wymiary 20,5 × 12,6 × 1,6 cm
Oprawa

miękka

Wydawca

Ad Rem

Rok wydania

2019

ISBN

978-83-65895-68-4

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Przewodnik po żydowskim Dolnym Śląsku – Region wałbrzyski”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *