Przewodnik po żydowskim Wrocławiu

45,00 

Publikacja opowiada o historii Wrocławia i elementach które złożyły się na tożsamość Wrocławia. Wrocław to miasto, którego dziedzictwo żydowskie jest ewenementem w skali ogólnopolskiej. O jego bogactwie świadczy fakt, że jest spadkobiercą zarówno niemieckich, jak i polskich Żydów. Obie społeczności – choć w różny sposób przyczyniły się do jego rozwoju i zapewniły ważne miejsce w historii europejskiej.

Oddajemy do Waszych rąk drugie wydanie „Przewodnika po żydowskim Wrocławiu”, który w 2016 r. wzbudził duże zainteresowanie czytelników. Wówczas adresowaliśmy go do turystów i osób zainteresowanych kulturą żydowską. Dziś moglibyśmy napisać, że polecamy go wszystkim tym, których fascynuje historia tego niezwykłego miasta, jakim jest Wrocław. Bo nasza publikacja opowiada o historii Wrocławia – nie żydowskiej, niemieckiej, czy polskiej. W przypadku tego miasta wszystkie te elementy złożyły się na tożsamość Wrocławia i dziś pomijanie któregokolwiek z nich byłoby wielkim błędem.

Wrocław to miasto, którego dziedzictwo żydowskie jest ewenementem w skali ogólnopolskiej. O jego bogactwie świadczy fakt, że jest spadkobiercą zarówno niemieckich, jak i polskich Żydów. Obie społeczności – choć w różny sposób – przyczyniły się do jego rozwoju i zapewniły ważne miejsce w historii europejskiej.

W 2019 r. Olga Tokarczuk – laureatka Nagrody Nobla z dziedziny literatury – mówiąc o Wrocławiu wyrzekła znamienne słowa: „To miasto po wojnie zostało ufundowane na historycznym paradoksie: skazane na zagładę przez niemieckich obrońców, zostało z miłością odbudowane rękami przybyszów, imigrantów, nowych osiedleńców”. Wśród tych nowych przybyszów byli także polscy Żydzi, którzy czynnie włączyli się w proces odbudowy i rozwoju miasta. Oni także na zawsze pozostawili ślad w powojennej historii Wrocławia.

(fragment wstępu)

*Przekreślona cena jest najniższa cena z ostatnich 30 dni.

Waga 1 kg
Wymiary 20,5 × 12,6 × 1,6 cm
Oprawa

miękka

Wydawca

Ad Rem

Rok wydania

2019

ISBN

978-83-66458-18-5

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Przewodnik po żydowskim Wrocławiu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *