Rocznik Jeleniogórski T. XLVI (2014)

32,50 

W 46. tomie „Rocznika Jeleniogórskiego” znajdziemy kilka tekstów z zakresu archeologii, np. o szubienicy jeleniogórskiej, fortach wokół Kamiennej Góry, czy też drobnych odkryciach dokonanych w ostatnim czasie w kompleksie klasztoru pocysterskiego w Cieplicach Śląskich Zdroju. Bardzo ciekawe wspomnienia i relacje świadków  wydarzeń, gdyż przynoszą wiele danych, zawierają autentyczną dozę emocji. Umieszczono tu także bardzo ciepłe i osobiste wspomnienie o Tadeuszu Różewiczu, wspomniano postać Carla Hauptmanna oraz wiele tekstów historycznych m.in. o mało znanej postaci Emanuela Schaffgotscha, o datowaniu średniowiecznych dokumentów, zamordowanym w Maciejowej księdzu Józefie Górszczyku, pałacu Paulinum i epizodzie związanym z miejscową społecznością żydowską.

W 46. tomie „Rocznika Jeleniogórskiego” znajdziemy kilka tekstów z zakresu archeologii, co szczególnie cieszy, gdyż przedstawiciele tej dziedziny nauki rzadko publikują rezultaty swoich badań, np. o szubienicy jeleniogórskiej, fortach wokół Kamiennej Góry, czy też drobnych odkryciach dokonanych w ostatnim czasie w kompleksie klasztoru pocysterskiego w Cieplicach Śląskich Zdroju.

Bardzo ciekawe są też wspomnienia i relacje świadków różnych wydarzeń, gdyż przynoszą wiele danych niezapisanych nigdy w źródłach, a poza tym zawierają autentyczną dozę emocji, jaka towarzyszy każdemu osobistemu wystąpieniu. Umieszczono w nim także bardzo ciepłe i osobiste wspomnienie o Tadeuszu Różewiczu, wspomniano postać Carla Hauptmanna oraz wiele innych tekstów historycznych m.in. o mało znanej postaci Emanuela Schaffgotscha, o datowaniu średniowiecznych dokumentów, zamordowanym w Maciejowej księdzu Józefie Górszczyku, pałacu Paulinum i epizodzie związanym z miejscową społecznością żydowską.

 

 

 

Waga 0,550 kg
Wymiary 17,0 × 1,5 × 24,5 cm
Oprawa

miekka, klejona

Ilość stron
Wydawca

Towarzystwo Przyjaciół Jeleniej Góry, współpraca Archiwum Państwowe Oddział w Jeleniej Górze i Karkonoskie Towarzystwo Naukowe

Rok wydania

2014

ISBN

ISSN 0080-3480