W królestwie Ducha Gór czyli… (część I)

60,00 

Brak w magazynie

W królestwie Ducha Gór czyli… zbiór najciekawszych legend z Karkonoszy i okolic. Pierwsza część nowej serii zawiera 104 legendy, opracowane i ilustrowane przez Autora. Legendy, klechty i podania ludowe, to skarbnica i dorobek wielu pokoleń Niemców, Czechów i Polaków, zamieszkujących te ziemie.

Jak do tej pory nie spotkałam w literaturze polskiej, aby w jednej publikacji znalazło się ponad 100 legend z tego uroczego zakątka Polski. Opracowanie to jest owocem wieloletniej pracy poszukiwawczej dotyczącej legend z Karkonoszy i okolic.

W książce tej znajdziecie Państwo wiele legend, które nie były jeszcze opublikowane (nawet w bogatej na ten temat literaturze niemieckiej). Przetrwały one jedynie w przekazach ustnych, które pan Janusz przelał na papier, aby ocalić je od zapomnienia.

Mam nadzieję, że czytanie ich sprawi Państwu (podobnie jak mi) wiele przyjemności i zadowolenia. Jeżeli mieszkacie w Kotlinie Jeleniogórskiej, na pewno dowiecie się wiele interesujących rzeczy o Waszej miejscowości…

Romualda Magoń

Waga 1,4 kg
Wymiary 21,5 × 1,9 × 2 cm
Oprawa

twarda, szyta

Ilość stron
Wydawca

Ad Rem

Rok wydania

2019

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „W królestwie Ducha Gór czyli… (część I)”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *