Ze Śnieżką w tle. Opowieść o królewskiej wsi Mysłakowice

47,80 

Ta książka jest jak pudełko czekoladek. Otwierając ją, nigdy nie wiadomo na co albo na kogo się trafi… Na króla? Cesarza? Zwykłego wieśniaka? Tkacza? Hodowcę bydła? A może jakiegoś turystę? Na zdjęcie nowe czy starą grafikę?

Bo takie już są Mysłakowice pod Karkonoszami. Wciąż nieodkryte, zaskakujące…

Do książki dołączona jest płyta CD z fotografiami i filmami Emila Pyzika, Krzysztofa Sawickiego, Grzegorza Truchanowicza, Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze i Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach.

Zapraszamy do lektury:)

Czy zwykły śląski wieśniak mógł na swej wiejskiej drodze spotkać spacerującego króla? Może króla tak, ale cesarza? Może i cesarza, ale cara? A carycę? A cały dwór?

No więc w Mysłakowicach to wszystko było możliwe! Ta książka opowiada o królewsko-cesarskim pałacu, w którym spotykały się i wypoczywały najświetniejsze postacie XIX-wiecznej Europy. I nie tylko wypoczywały! Przyjmowały gości, politykowały, załatwiały bardzo poważne i zupełnie niepoważne sprawy, bawiły się, ruszały stąd na górskie wyprawy w Karkonosze, w odwiedziny do pobliskich dworów i pałaców, lecz i w dalekie zagraniczne podróże.

Ale to nie jest książka wyłącznie o władcach i najważniejszych w Europie postaciach. Jest też o prostych, zwykłych ludziach, którzy potrafili skorzystać z okazji, gdy los dał im życiową szansę. Dzięki swej prawości i odwadze wybrali los wygnańców ze swej ojczyzny i zapuścili korzenie w dalekiej, nieznanej zupełnie krainie pod Karkonoszami, gdzie pobudowali swoje nowe domy i gdzie przyjęto ich z otwartymi sercami. I jeszcze o innych prostych ludziach, którzy w krótkim czasie opanowali trudną sztukę masowej produkcji materiałów z lnu na tak wysokim poziomie, że ze światowej wystawy w Paryżu wrócili ze złotym medalem…

Ze wstępu

Do książki dołączona jest płyta CD z fotografiami i filmami Emila Pyzika, Krzysztofa Sawickiego, Grzegorza Truchanowicza, Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze i Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach.

Waga 0.700 kg
Wymiary 23 × 1.5 × 16.5 cm
format-w-cm

16.5 x 23

oprawa

miekka, klejona

ilosc-stron

208

wydawca

Związek Gmin Karkonoskich

rok-wydania

2016

isbn

978-83-943438-0-4

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Ze Śnieżką w tle. Opowieść o królewskiej wsi Mysłakowice”

Twój adres email nie zostanie opublikowany.