Treść główna

Gramy w Karkonosze — Dzień Gier Planszowych!

Zapraszamy na 4 Peron przy ul. Dworcowej 10 we wtorek 10 października 2023 roku od godziny 16.
Z okazji Dnia Gier Planszowych urządzamy towarzyskie rozgrywki w grę Visit Karkonosze. Nietuzinkową, piękną, oryginalną, jedyną taką grę w Polsce!
Wejdźcie z nami do Krainy Ducha Gór by pomóc królowi Karkonoszy, Gór Izerskich, Rudaw Janowickich, Gór Kaczawskich i Kotliny Jeleniogórskiej zebrać klejnoty, które — gapa! — rozsypał po całym swym królestwie.
Visit Karkonosze to wyzwanie dla lokalsów i gości naszego górskiego zakątka. Walory rozrywkowe i estetyczne gry są niezaprzeczalne, lecz także poznawcze i edukacyjne sprawiają wiele frajdy.
Grać będziemy w 4-, 5- i 6-osobowych grupach, w atmosferze rodzinnego pikniku, więc ubierzcie się wygodnie, weźcie ze sobą telefon komórkowy z przeglądarką internetową i zainstalowanym czytnikiem kodów QR (niezbędne do grania).
Na miejscu będzie można nabyć tę wyjątkową grę, więc przyda się gotówka lub karta płatnicza.

WSTĘP BEZPŁATNY!

Zapraszamy dzieci*, młodzież, dorosłych i bardzo dorosłych ;). Każdy zagrać może, każdy będzie bawić się dobrze.

*) gra nadaje się dla dzieci od ~6 roku życia

Organizatorem jest Miasto Szklarska Poręba — Referat Promocji, w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej oraz Wydawnictwem Ad Rem, a także miastami i gminami powiatu karkonoskiego.
    • wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1422975771596677
    • wydarzenie na WWW: https://turystyczna.szklarskaporeba.pl/3262-szklarskaporeba-gramy-w-karkonosze

***

Grę wymyślił, opracował i zrealizował zespół pracowników zajmujących się turystyką i promocją miast i gmin oraz starostwa powiatu karkonoskiego w ramach porozumienia, które od wielu lat wspólnie pracuje na rzecz promocji subregionu. Wykonali to w ramach obowiązków służbowych, głównie w trakcie pandemicznych lockdownów.
Operatorem wykonawczym i producentem gry jest jeleniogórskie Wydawnictwo Ad Rem, znane szeroko z nietuzinkowych wyzwań i świetnych publikacji.
Autorką plastycznej oprawy gry jest ilustratorka i malarka pochodząca ze Szklarskiej Poręby — Matylda Konecka-Lawler.
Grę w sprzedaży detalicznej można zakupić w informacjach turystycznych subregionu, kilku księgarniach oraz w sklepie internetowym Wyd. Ad Rem.
Więcej o grze: https://turystyczna.szklarskaporeba.pl/artykul/23/witajcie-w-krainie-ducha-gor