Treść główna

Spotkanie z Januszem Skowrońskim

O nieznanej historii Karkonoszy i Gór Izerskich będzie mówił Janusz Skowroński* na spotkaniu, które odbędzie się 5 sierpnia o godz. 18.00 na tarasie Cafe Park Esplanada w Szklarskiej Porębie.

Janusz Skowroński – dwukrotnie nominowany do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej. W 2011 r. otrzymał nagrodę Izerskiego Kryształu za działalność autorską i „pisanie historii prawdziwszej”. Odkrywa i popularyzuje rowerowy szlak papieski po Dolnym Śląsku. Organizuje na Zamku Czocha coroczne „Zamkowe Spotkania z Historią”. Współpracował przy realizacji programów telewizyjnych o Dolnym Śląsku. Współpracownik miesięcznika „Odkrywca – skarby – wojna – historia”, publikuje o historii w „Gościu Niedzielnym” oraz „Sächsische Zeitung” oraz na portalach internetowych „Przeglądu Lubanskiego” i e-karkonosze.eu. Bada niewyjaśnione i zapomniane tematy XX w., które rozgrywały się m.in. w Górach Izerskich i Karkonoszach (Tajemnice Gór Izerskich, Zapomniane Tajemnice Karkonoszy). Opisał najnowszą historię zamku Czocha (książka Tajemnice Zamku Czocha doczekała się czterech wydań!). Ostatnio napisał m.in. AL Hartmannsdorf – zapomniana filia KL Gross-Rosen (współautorka – Dorota Sula) i najnowszą Operację FALA. Lubań niepokorny.

Organizatorem spotkania jest Księgarnia Literacka, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej oraz Rodzinny Park Rozrywki Esplanada.

Serdecznie polecamy:)