Anastazja – dziecko Zamojszczyzny na Roztoczu i w Karkonoszach

70,00 

Autor:

„Anastazja – dziecko Zamojszczyzny na Roztoczu i w Karkonoszach” autorstwa Jana Bujaka to biografia Anastazji Gontarzówny i jej rodziny. Na kartach powieści odbywamy z nią podróż po kolejnych etapach życia.

Autor opisuje nie tylko losy tytułowej bohaterki, ale również dodaje do swej opowieści kompleksowy zarys historyczno-społeczny Polski z czasów około II wojny światowej, a także plastyczne opisy fauny i flory, co znacząco wpływa na głębsze postrzeganie i odbiór opowieści. „Anastazja…” przedstawia realia życia Polaków w okresie okołowojennym; z jednej strony trudności i frasunki codzienności, z drugiej – wstrząsające wydarzenia i próby przetrwania w świecie pełnym strachu i niepewności jutra. Bohaterowie powieści to ludzie, którzy byli tu – na tych ziemiach – przed nami; bronili naszego kraju z odwagą, determinacją i niegasnącą nadzieją.

Jak sam Autor pisze w swojej książce: „«Anastazja – dziecko Zamojszczyzny na Roztoczu i w Karkonoszach» to opowieść o naszych przodkach, którzy w wyjątkowo trudnym okresie, pomimo tragicznych czasów wojny, zdołali zachować tożsamość, wiarę i tradycję swych Ojców, spełniając tym swój patriotyczny obowiązek wobec Ojczyzny – Polski”.

Napisana lekkim językiem w barwny sposób przybliża Czytelnikowi ducha owych szczególnych, niełatwych czasów. Wtedy sporo ludzi zmuszonych było do odnalezienia się w nowej rzeczywistości, na nieznanej ziemi. Kotlina Jeleniogórska jest bowiem miejscem, w którym to właśnie wiele rodzin zaczynało nowe życie, a w biografii Anastazji te tereny są przywoływane z ciepłymi uczuciami i sentymentem.

Książka zawiera również zdjęcia uzupełniające treść lektury. Widnieją na nich m.in. wspominane w niej miejsca, osoby czy natura i zabytki Karkonoszy i Roztocza.

Waga 0,440 kg
Wymiary 23 × 16,5 × 1,5 cm
Rok wydania

2024

Ilość stron

246

Oprawa

miekka, klejona

Wydawca

Wydawnictwo Poligrafia AD REM

ISBN

978-83-67831-48-2