Przygoda w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze

15,00 

MUZEUM KARKONOSKIE w Jeleniej Górze jest miejscem dla tych, których interesują tradycje Kotliny Jeleniogórskiej, życie codzienne i sztuka jej mieszkańców. Na stałych wystawach: Z historii Jeleniej Góry i regionu oraz Szkło artystyczne udostępniono trzy tysiące najcenniejszych eksponatów. Kolejne dwa tysiące obiektów zaprezentowano w formie multimediów: filmów, gier komputerowych i prezentacji o zabytkach oraz historii regionu.

Zeszyt pomocnika Detektywa Jelonka:

Uzupełniony i podpisany zeszyt, kompletne hasło i odnalezienie skarbu ukrytego w Muzeum uprawniają do odbioru NAGRODY! Zapraszamy do zabawy!

 

Nazywam się Jelonek. Detektyw Jelonek i… jestem tropicielem historii.

Uważacie, że historia jest nudna? NIC BARDZIEJ MYLNEGO!!! Otóż dostałem bardzo ciekawe zlecenie! Podczas ostatniej modernizacji Muzeum Karkonoskiego — odsłoniła się skrytka, w niej zaś list, z które-go wynika, że dawno temu w Muzeum ukryto eksponat, tak tajny i nie-zwykły, że dziś NIKT nie wie, co to jest i gdzie to zostało ukryte… Podobno to coś ekstra! Skarb z ogrodu Ducha Gór! Lecz by odnaleźć to cudo, trzeba przejść przez wszystkie sale, obejrzeć ślady przeszłości i odpowiedzieć na pytania z nimi związane — układając z odpowiedzi hasło…

— „Wiedza wskaże Ci drogę” — tak napisano. Wyruszam na poszukiwania! Pójdziecie ze mną? A zatem — ruszamy!

 

Pomóżcie Detektywowi Jelonkowi odnaleźć ukryty w Muzeum skarb. Pod opisem poszczególnych wystaw znajdują się pytania. Wystarczy na nie odpowiedzieć, by z zaznaczonych liter utworzyć HASŁO GŁÓWNE.

Wymiary 24 × 16 × 1 cm
Ilość stron

22

Oprawa

miękka

Wydawca

Ad Rem

Rok wydania

2021