Śmierć, bale i skandale, czyli MIŁOŚĆ I ZBRODNIA ŚLĄSKIEJ ARYSTOKRACJI (cz. 5)

46,00 

5 w magazynie

„Kiedyś napisałem, że nie ma miesiąca – a czasem i tygodnia – w którym nie natrafiłbym na całkiem nowe historie. I w taki właśnie sposób powstała ta książka. Bo czy można przejść obojętnie obok historii niezwykłej Japonki, która związała swoje życie ze Śląskiem? Pięknej Szwedki, która po II wojnie światowej zagrała u boku Lizy Minelli? A może o potomku człowieka, który zginął z rąk Wilhelma Tella?
Zapewne niezwykłym wyda Wam się rozdział o księciu, który nie dość, że został mężem królowej Holandii, to ilość afer, przy których powtarzało się jego nazwisko, mogłaby bez przeszkód zapełnić osobną książkę.
W tej części przypomnimy sobie również opowieść o niespełnionej miłości młodziutkiej Radziwiłłówny, poznamy historię afrykańskiego fiołka, którego wielu z Was zapewne trzyma w swoich przydomowych ogródkach lub na balkonach, a także zagłębimy się w kilka romansów i zabójstw – czasem bardziej, a czasem mniej przypadkowych…
I choć kilka tematów z naszej podróży po Dolnym i Górnym Śląsku zapewne będzie już Państwu znanych, to dla wielu innych będą one dużą niespodzianką. Mam nadzieję, że przebrniecie Państwo przez tę książkę równie szybko, jak przez poprzednie.”

Marek Gaworski

Waga 0,420 kg
Wymiary 23,5 × 16,5 × 1 cm
Ilość stron

224

ISBN

978-83-64399-56-5

Oprawa

miękka

Rok wydania

2023

Wydawca

MATIANG