Szklarska Poręba VIII – Przygody Łazigóra

20,00 

Przygody Łazigóra to nie tylko przewodniki, które prowadzą po najciekawszych miejscach Karkonoszy oraz otaczających je pasm górskich, ale także zbiory zadań do wykonania na szlaku (potrzebny będzie jedynie ołówek i zapał do przygody). Zagadki, krzyżówki, łamigłówki, rebusy przygotowane są dla dzieci w różnym wieku i o różnych zdolnościach.

Ósmy tom W Skarbcu Ducha Gór oprowadzi nas po centrum miasteczka i jego bliskiej okolicy. Na trasie znajdziemy dom jednego z najsłynniejszych karkonoskich malarzy, odkryjemy willę pięknej poetki, która skradła serce sławnego kompozytora, zajrzymy do małego kościółka wielkiego architekta, poznamy pomnikowe drzewa, zanurzymy w historii budynków głównej ulicy, zdobędziemy widokową skałę, przespacerujemy po linie i odwiedzimy
skwer z figurą Ducha Gór. W międzyczasie nauczymy się rozróżniać typy rzek, pochylimy nad sztuką, zabawimy w architektów, poznamy trujące właściwości pewnych olejków, dokładnie przyjrzymy mapie. Na dokładkę Duch Gór zdradzi nam kilka swych sekretów, a opowieść Łazigóra zaprowadzi nas do starej sudeckiej chałupy, gdzie na strychu znajduje się… No coż, wzuwaj buty i niech Cię nogi poniosą!

Więcej o wycieczce

Waga 0,2 kg
Wymiary 21 × 15 × 0,3 cm