W królestwie Ducha Gór część II

60,00 

Brak w magazynie

2 część publikacji „W królestwie Ducha Gór czyli… zbiór najciekawszych legend z Karkonoszy i okolic”. W tej części znajdziemy 105 legend opracowanych zarówno przez Janusz Mędrykiewicza, jak i innych autorów. Nie wszystkie są znane, a wchodzą one również w skład bogatej skarbnicy legendy karkonoskiej, i na przestrzeni czasu nie straciły nic ze swojej świetności, blasku i uroku. Legendy i ciekawostki zawarte w publikacji są krótkie, ciekawe, wzbogacone ilustracjami oraz zdjęciami.

Legenda, jaką znamy z jej klasycznej formie, pomału zanika z naszej kultury ludowej. A szkoda! (…) Dzisiejszy świat jest bardzo wytłumaczalny, przez co stracił dużo z dawnego uroku, tajemniczości, ludowego folkloru i romantyzmu. (…)

Legendy zgromadzone w tej części książki, pisane są prostym i nieskomplikowanym językiem, przez co są łatwo przyswajane nie tylko przez dorosłych, ale dzieci i młodzież. (…) Myślę, że ten pokaźny zbiór legendy, opracowany przez pana Janusza, zachęci Państwa do zainteresowania się tym gatunkiem literatury i rzuci nowe światło na zanikającą pomału legendę…

Krystyna Kamińska

Waga 1,4 kg
Wymiary 21,5 × 1,9 × 2 cm
Oprawa

twarda, szyta

Wydawca

Ad Rem

Rok wydania

2019

ISBN

978-83-65895-87-5

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „W królestwie Ducha Gór część II”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *